Miło nam przekazać wiadomość, że ATERIMA MED z Grupy ATERIMA bierze obecnie udział w projekcie „Poprawa zdolności Polski do walki z handlem ludźmi”. Jego głównym celem jest poszukiwanie skutecznych form ochrony i zapobiegania handlowi ludźmi – również wśród Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę.
Ideą programu jest zwiększenie świadomości zagrożeń związanych z handlem ludźmi i podejmowaniem pracy za granicą oraz poszukiwanie skutecznych mechanizmów pomocnych w zapobieganiu temu przestępstwu.
Do udziału w programie zaproszono tylko dwie polskie firmy, w tym ATERIMA MED. W odpowiedzi na zaproszenie nasz przedstawiciel wziął wczoraj udział w spotkaniu z Mikiem Dottridgem – ekspertem odpowiedzialnym za przeprowadzenie badań na temat dobrych praktyk w ramach zapobiegania handlowi ludźmi. Tematem rozmowy były prowadzone przez ATERIMA MED działania z zakresu społecznej odpowiedzialności, a przede wszystkim nasz projekt Bezpieczna praca za granicą, w ramach którego m. in.:
- wydaliśmy bezpłatny poradnik dla osób zainteresowanych wyjazdami zarobkowymi za granicę
- przeprowadzamy angażujące media kampanie informacyjno-edukacyjne
- organizujemy szkolenia dla pracowników
- stworzyliśmy casebook dla pracodawców pokazujący jak zachować się w sytuacjach zagrożenia pracowników za granicą
Więcej o naszym projekcie można przeczytać na stronie www.bezpieczny-wyjazd.eu.
– Zaproszenie do udziału w projekcie Ministerstwa i Rady Europy to dla nas duże wyróżnienie – mówi Wojciech Rzepka, Członek Zarządu ATERIMA. – Podejmujemy szereg działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób wyjeżdżających zarobkowo i chętnie dzielimy się zgromadzoną na ich podstawie merytoryczną wiedzą. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia pomogą w wypracowaniu skutecznych mechanizmów walki z handlem ludźmi.
Organizatorami współfinansowanego z środków Funduszy Norweskich projektu są Departament Polityki Migracyjnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rada Europy. Podsumowaniem programy będzie raport zawierający wskazówki dotyczące możliwości zastosowania środków przeciwdziałania handlowi ludźmi.